18 lipca 2019

Hydrangea paniculata GRAFFITI

Podziel się!

Hydrangea paniculata GRAFFITI 'ROU201406'
hortensja bukietowa GRAFFITI 'ROU201406'

Karłowy krzew dorastający do wysokości 1 m i podobnej szerokości. Pędy sztywne, wyprostowane. Liście jajowate, ciemnozielone, po obu stronach szorstko owłosione. Kwiaty wyłącznie płonne, zebrane w stożkowate kwiatostany na szczytach pędów. Kwiatostany dorastają do 25-30 cm długości, początkowo są limonkowozielone, w pełni kwitnienia śnieżnobiałe o seledynowych wierzchołkach, a pod koniec lata stają się różowe z zielonymi i białymi smugami. Prawie wszystkie jednoroczne pędy są zwieńczone kwiatostanami. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do września, po przekwitnieniu kwiaty zasychają pozostając ozdobą krzewu przez jesień i zimę.

Odmiana polecana do uprawy na glebach umiarkowanie żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. W pełni odporna na mróz (strefa 5), zdrowa.

Polecana do sadzenia w grupach w ogrodach przydomowych i  zieleni osiedlowej oraz do uprawy w pojemnikach.  Kwiatostany doskonale nadają się do bukietów i zasuszania.

Odmiana otrzymana przez Guido Rouwetta, wprowadzona na rynek w 2019 roku przez Hoogenraad Handelskwekerijen bv.

Zgłaszający: HOOGENRAAD Handelskwekerijen bv, Rijksweg 30A, 6744WB Ederveen, Holandia