WYNIKI KONKURSU ROŚLIN NOWOŚCI 2020

Konkurs Roślin Nowości to wyjątkowe wydarzenie, które od lat ściśle wiąże się z Międzynarodową Wystawą ZIELEŃ TO ŻYCIE.

W tym roku już po raz 17 Związek Szkółkarzy Polskich wspólnie z Agencją Promocji Zieleni zorganizował konkurs, którego celem jest promocja nowych, wartościowych odmian roślin.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 24 taksony, z których do drugiego etapu zakwalifikowano 20 nowości. Następnie rośliny zostały poddane ocenie międzynarodowego jury konkursu.

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Parrotia persica  PERSIAN SPIRE® ‘JLPN01’ PBR

Zgłaszający: Szkółka PIECH

Lista roślin zakwalifikowanych do KONKURSU ROŚLIN NOWOŚCI 2020:

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. W ramach promocji zgłoszonych do konkursu roślin swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym na facebooku i/lub Instagramie.

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja, kto może zgłosić rośliny do konkursu, znajdują się w regulaminie.

Organizatorzy:
Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni