KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI 2021​

Szanowni Państwo,

Zapraszam do udziału w Konkursie Roślin Nowości, organizowanym w ramach ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA!

Jest to konkurs dla wszystkich firm, które chcą popularyzować i promować swoje rośliny – hodowców i  szkółkarzy, wprowadzających nowe odmiany na rynek.

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, a swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym na Facebooku i/lub Instagramie.

Udział w konkursie związany jest z szeroką promocją samych nowości i zgłaszających je firm. Rośliny i ich opisy wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym roślinę do konkursu są:

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

  • przekazana  branżowym wydawnictwom ogrodniczym w Polsce: AVC, Abrys, Media Expets, Burda Media, Hortpress, Plantpress oraz czołowym mediom zagranicznym, jak na przykład DeutscheBaumschule, FloraCulture International, Floral Daily, Horti Daily,
  • udostępniona mediom poradnikowym, lifestylowym oraz blogerom zajmujących się tematyką ogrodniczą,
  • opublikowana w Katalogu Szkółek Związku Szkółkarzy Polskich 2021, dystrybuowanym wśród profesjonalistów, a sylwetka rośliny nagrodzonej złotym medalem będzie widniała na okładce.

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Rośliny do konkursu mogą zgłaszać uczestnicy Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA oraz osoby nie biorące udziału w Wystawie. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja znajdują się w regulaminie konkursu.

Zdjęcia i  informacje o zgłaszanych roślinach będą także przekazywane mediom i szeroko publikowane w sieci, stąd potrzebne są przynajmniej 3 zdjęć w wysokiej rozdzielczości wraz ze zgodą na ich publikację oraz wyczerpujące opisy roślin. 

Zgłoszenie nowych odmian do Konkursu odbywa się na podstawie Internetowego Formularza wypełnionego odrębnie dla każdej odmiany, do której link znajdziecie Państwo poniżej.

Liczymy na zainteresowanie Państwa tegorocznym Konkursem Roślin Nowości i oczekujemy zgłoszeń wielu ciekawych odmian!

Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni

Organizatorzy Konkursu Roślin Nowości: