1 września 2010

2010 - EXPO XXI

Podziel się!

XVIII Międzynarodowa Wystawa "Zieleń to życie"
27 - 29 sierpnia 2010 r.

Edycja wystawy: XVIII

Liczba wystawców: 308

Powierzchnia wystawy: 14 500 m2

Wystawcy z: Polski, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Litwy, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch

Liczba zwiedzających: 16 600, w tym ok. 5300 profesjonalistów

Motto wystawy: Symfonia kolorów

Wydarzenia:

  • XI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „ZIELONE MIASTO - harmonia przestrzeni"
  • Konferencja szkoleniowa CENTRUM OGRODNICZE - SUKCES GWARANTOWANY - prowadzacy - John Stanley


Nagrody:

Wybierano najlepszych w KONKURSIE ROŚLIN NOWOŚCI, KONKURSIE o ZIELONY LAUR i KONKURSIE NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKO.
Jury Konkursu Roślin NOWOŚCI w składzie:

Wiesław Szydło - Związek Szkółkarzy Polskich – przewodniczący
Alicja Cecot  - redaktor naczelna dwumiesięcznika SZKÓŁKARSTWO
Hanna Grzeszczak–Nowak - Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Izabela Kaszuba - Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych
Wojciech Podstolski - Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego
uzgodniło następujący werdykt:

ZŁOTY MEDAL otrzymał:
Tulipanowiec amerykański (Liriodendron tulipifera) ‘Edward Gursztyn’
ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN

SREBRNY MEDAL otrzymały:
Żurawka (Heuchera) ‘Southern Comfort’
z firmy PLANTPOL Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych

Sosna czarna (Pinus nigra) ‘Oregon Green’
ze Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA

BRĄZOWY MEDAL otrzymały:
Budleja (Buddleja) 'Blue Chip'
ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI

Powojnik alpejski (Clematis alpina) ‘Stolwijk Gold’
z firmy CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski

WYRÓŻNIENIA otrzymały:
Klon (Acer) ORIENTALIA ® ‘Minorient’
z firmy Pepinieres MINIER S.A.
Powojnik (Clematis) ‘Nina’
z firmy CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski
Jarząb (Sorbus) ‘Rubinovaja’
ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT

więcej informacji o zwycięskich roślinach na stronie Związku Szkółkarz Polskich>>

 
 
W konkursie o ZIELONY LAUR Komisja pod przewodnictwem

– dziekana Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW,
dr hab. Marka S. Szyndla, Profesora SGGW

W składzie:
Karolina Kałdońska – redaktor czasopisma Biznes Ogrodniczy
dr Agnieszka Kępkowicz – architekt krajobrazu, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Marcin Kryt – szkółkarz, Szkółka M.M.Kryt
Jarosław Olewicz – dyrektor czasopisma Biznes Ogrodniczy
dr Andrzej Pacholczak –pracownik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Mariusz Podymniak – redaktor wydawnictwo Plantpress
Maja Popielarska – redaktor programu Maja w Ogrodzie (TVN)
Anna Skórkowska – redaktor czasopisma Murator
Małgorzata Szymczykiewicz - redaktor czasopisma Kwietnik

przyznała:
ZIELONY LAUR dla Najlepszego produktu do ogrodu i terenów zieleni
firmie QUICK-MIX Sp. z o.o.
za GaLaKreativ – spoiwo do kamienia i kruszyw ozdobnych

WYRÓŻNIENIA:
firmie AVANT – Polska Sp. z o.o. za AVANT Seria 200
oraz
firmie KiK Krajewscy Sp. J.  za AQUAplus - ziemia do kwiatów

ZIELONY LAUR dla Najlepszego produktu dla szkółkarstwa
nie został przyznany

WYRÓŻNIENIE:
firmie INTERMAG za Hortiform Ultra

Zarząd Związku Szkółkarzy Polskch przyznał Honorowy Laur Pani Annie Słomczyńskiej
za nieustanne budzenie i rozwijanie pasji ogrodniczej w społeczeństwie


W konkursie NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKO

jury w składzie:
Anita Zdrojewska, Małgorzata Dmitruk, Jolanta Drozd, Wojciech Januszczyk, Mariusz Naumienko, Anna Słomczyńska, Małgorzata Dyrska

zadecydowało o przyznaniu następujących nagród

W kategorii najatrakcyjniejsze stoiska roślinne ZŁOTE WAWRZYNY
(nagrody równorzędne):
•    BRACIA DĘBSCY SZKÓŁKI DRZEW, KRZEWÓW I BYLIN
•    GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE ŁAZUCCY
•    SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW - KAROL J. PIĄTKOWSKI
•    SZKÓŁKARSTWO OZDOBNE ULIŃSCY
•    SZKÓŁKI KUROWSCY
 
SREBRNE WAWRZYNY (nagrody równorzędne):
•    ARBOR NURSERIES N.V.
•    ARTPLANTS Sp. z o.o.
•    CLEMATIS Szkółka Pojemnikowa s.j. Sz. Marczyński, W. Piotrowski
•    DUET SP.J. KONOPKA, PEŁKA
•    GOSPODARSTWO OGRODNICZO-SZKÓŁKARSKIE GARDEX
•    GOSPODARSTWO SPECJALISTYCZNE PANEK
•    GRĄBCZEWSCY - HURTOWA SPRZEDAŻ ROŚLIN
•    PARK-M Sp. z o.o.
•    SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW OZDOBNYCH J.i B. SZMIT
•    VITROFLORA

 
BRĄZOWE WAWRZYNY (nagrody równorzędne):
•    GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE KAPIAS
•    KORDUS SZKÓŁKARSTWO OZDOBNE
•    KWIACIARSKI ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY ISiK Nowy Dwór Sp. Z o.o.
•    PLANTPOL Sp. z o.o.
•    SZKÓŁKA KRZEWÓW OZDOBNYCH Maciej, Mateusz MILCZYŃSKI
•    SZKÓŁKA ROŚLIN WRZOSOWATYCH MAGDALENA I MAREK MAJEWSCY
•    T.J.FOSZCZKA – OGRODNICTWO
•    VAN DER AUWERA BVBA
•    VAN POECKE & ZN BV

 
W kategorii najatrakcyjniejsze stoiska ZŁOTE WAWRZYNY
(nagrody równorzędne):
•    DRAGO Tomasz Więcek i Wspólnicy Sp. J.
•    INTERPLAST PLASTIC PRODUCTS Sp. z o.o.
•    MODIFORM B.V.
 

SREBRNE WAWRZYNY (nagrody równorzędne):
•    COMECO Jerzy Komosiński
•    KIK KRAJEWSCY Sp. J
•    PORTAL PRZYJACIÓŁ OGRODÓW WWW.ARCHITEKTURAKRAJOBRAZU.INFO
•    SCOTTS POLAND Sp. z o.o.
•    TERRA BOGUSŁAW ALBINOWSKI

   
BRĄZOWE WAWRZYNY (nagrody równorzędne):
•    AGRO-SUR Wojciech Surowiec
•    BRUK-BET Sp. z o.o.
•    HARASIMOWICZ Architektura Krajobrazu
•    JAGODZIŃSKI Sp. z o.o. i Wspólnicy, Spółka Komandytowa
•    TAMARK S.A.