23 stycznia 2014

2012 - EXPO XXI

Podziel się!

20. Międzynarodowa Wystawa ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE”
24-26 sierpnia 2012, Warszawa, Centrum EXPO, ul. Prądzyńskiego 12/14

Motto wystawy: Skarby ogrodu

300 wystawców z branż: szkółkarstwo, technika i zaopatrzenie ogrodnictwa,  architektury krajobrazu, i centrów ogrodniczych,   wyposażenie ogrodu i terenów zieleni, wydawnictwa ogrodnicze.

Wystawcy z 12 krajów: Polski, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Litwy, Łotwy Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier i Włoch.

Powierzchnia Wystawy - 13 000 m2  brutto. Stoiska wystawowe zlokalizowane w trzech halach i na terenie otwartym.

Prezentacja roślin zajęła 56% ogólnej powierzchni Wystawy

Szkółkarze zrzeszeni w ZSZP – 64,  firmy spoza stowarzyszenia -30 szkółek, szkółki zagraniczne - 62

Liczba zagranicznych wystawców  - 77. Zagraniczni wystawcy stanowili 27 % ogólnej liczby uczestników.  

43 rośliny zgłoszono do Konkursu Roślin NOWOŚCI

12 produktów konkurowało w Konkursie na Zielony Laur w kategoriach produkt do ogrodu i terenów zieleni

Zwiedzający: 17 000 osób

publiczność (amatorzy) -  ok. 11 500,

profesjonaliści ok. 5500 osób z 25 krajów m.in.: Rosji, Ukrainy,  Kazachstanu, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Mołdawii, Rumunii, Niemiec, Holandii, Francji, Czech, Słowacji,  Szwecji, Norwegii i innych 

KONFERENCJE I WYDARZENIA TOWARZYSZACE:

,,CENTRUM OGRODNICZE – SUKCES W PRAKTYCE” – gość specjalny Erwin Meyer Honegger (Szwajcaria)– ponad 150 osób  z Polski,  Rosji, Ukrainy, Węgier, Kazachstanu i Norwegii.

,,ZIELONE MIASTO – PRZESTRZEŃ I KOMUNIKACJA” – 100 specjalistów zajmujących się zielenią miejską z całego kraju

,,Dzień Architekta Krajobrazu” – gość specjalny: John Brookes   200 osób Polski,  Rosji, Ukrainy, Węgier, Kazachstanu i Norwegii

WARSZTATY PROJEKTOWE – 60 osób
 


Honorowy Laur

Otrzymał Marek Jezierski za zaangażowanie i wyjątkowo duży wkład w upowszechnianie wiedzy o drzewach, krzewach, pnączach i bylinach oraz o ich zastosowaniu w ogrodach amatorskich i o korzyściach z tego płynących.




WYNIKI KONKURSÓW:

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI

ZŁOTY MEDAL:
Picea pungens ‘The Blues’ zgłoszona przez TOMŻYŃSKI – Szkółka Roślin

Spiraea betulifolia ‘Tor Gold’ PBR zgłoszona przez Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT

SREBRNY MEDAL:
Hydrangea paniculata Magical Candle ‘Bokraflame’ PBR  zgłoszona przez Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY

BRĄZOWY MEDAL:
Perovskia atriplicifolia Lacey Blue ‘Lisslitt' PBR zgłoszona przez Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY
Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR zgłoszona przez Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK Dariusz Panek 
Taxus
 ×media Kazio 'Komsta1' zgłoszona przez Gospodarstwo Szkółkarskie KOMSTA

WYRÓŻNIENIA:
Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ PBR zgłoszona przez Szkółkę Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK
Forsythia ×intermedia Mikador® ‘Minfor6’ PBR zgłoszona przez szkółkę PEPINIERES MINIER SA 
Hibiscus 'Midnight Marvel' zgłoszona przez PLANTPOL Sp.z o.o.
Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ zgłoszona przez Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT
Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR zgłoszona przez firmę VITROFLORA
Symphoricarpos Magical Galaxy ‘Kolmgala’ PBR zgłoszona przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Emil HOMA, Krystyna HOMA-KOSAKOWSKA

KONKURS ZIELONY LAUR

ZIELONY LAUR w kategorii „produkt do ogrodu” - STEROWNIK „NEPTUN” zgłoszony przez SYMA S.C. (producent) 

WRÓŻNIENIA:
BETONOWE DREWNO OGRODOWE - zgłoszone przez BDO BETONOWE DREWNO ZHU S.J. (producent) 
Mini koparka łańcuchowa Trench 40zk Honda zgłoszona przez ZIELONY KRAJOBRAZ (dystrybutor)

 KONKURS NA NAJATRAKCYJNIEJSZE STOISKA:

Specjalny WAWRZYN za najatrakcyjniejszego stoiska pod względem marketingowym wyróżnione przez Erwina Meiera-Honeggera:

CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j.

ZŁOTE WAWRZYNY w kategorii stoiska roślinne:

EBBEN BV Nursery
HOMA Emil mgr, HOMA-KOSAKOWSKA Krystyna mgr Szkółka Roślin Ozdobnych
H. LORBERG BAUMSCHULERZEUGNISSE GmbH & Co.KG
KUROWSCY Szkółki
MAJEWSCY Magdalena i Marek – Szkółka Roślin Wrzosowatych
SZMIT Joanna i Bronisław – Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych

SREBRNE WAWRZYNY w kategorii stoiska roślinne

CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski Szkółka Pojemnikowa s.j.
KWIACIARSKI ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o.
PIECH J. B. Gospodarstwo Szkółkarskie
POL-PLANTS Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Kamil Dudek
ULIŃSKI Grzegorz Szkółkarstwo Ozdobne
VITROFLORA

BRĄZOWE WAWRZYNY w kategorii stoiska roślinne

ARBOEKO S.R.O.
DĘBSCY BRACIA SZKÓŁKI DRZEW, KRZEWÓW I BYLIN
HAMIPLANT B.V.
KOMSTA Gospodarstwo Szkółkarskie
KONIK Bernadeta CONICA Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych i Ozdobnych
PLANTPOL Sp. z o.o. Zaborze

ZŁOTE WAWRZYNY w kategorii stoiska nieroślinne

AGROSIMEX Sp. z o.o.
BAYER Sp. z o.o.
EDEN GARDEN Sp. z o.o.
FLORENSIS POLSKA Sp. z o.o.
KWAZAR CORPORATION Sp. z o.o.

SREBRNE WAWRZYNY w kategorii stoiska nieroślinne

AGRECOL Sp. z o.o.
COMECO
KIK KRAJEWSCY Sp.J.
LASLAND Sp. z o.o.
MODIFORM Przedstawiciel w Polsce Krzysztof Banaś FUX-FLORA

BRĄZOWE WAWRZYNY w kategorii stoiska nieroślinne

AVANT Polska Sp. z o.o.
BRUK-BET Sp. z o.o.
CHRONOS KAMIENNE DEKORACJE OGRODÓW
EVERRIS BK Giulini Polska Sp. z o.o.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII