20 sierpnia 2020

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI 2020

Podziel się!

Konkurs Roślin Nowości organizowany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich w czasie Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie i już na stałe wpisał się w kalendarz ogrodniczych wydarzeń.

Głównym celem wydarzenia jest wypromowanie interesujących i nowych odmian roślin na rynku. Zgłaszane pozycje muszą spełniać określone w regulaminie wymagania, między innymi kryterium nowości, czyli wprowadzenie do produkcji, uprawianie od niedawna lub wprowadzanie do produkcji po bardzo długiej przerwie, umownie określonej jako okres 30 lat.  

W tym roku już po raz 17. międzynarodowe jury oceni  nowe odmiany roślin uzyskane przez krajowych i zagranicznych hodowców.

Międzynarodowe jury podda wnikliwej ocenie nie tylko walory ozdobne czy estetyczne, ale też na zdrowotność, łatwość uprawy i utrzymania oraz przystosowanie do warunków klimatycznych Polski. Najbardziej wartościowe i perspektywiczne nowości zostaną nagrodzone medalami i wyróżnieniami.

Do Konkursu Roślin Nowości 2020 zakwalifikowało się 20 roślin. 
Zapraszamy do zapoznania się z ich szczegółowymi opisami.

Ogłoszenie wyników Konkursu Roślin Nowości 2020 zbliża się wielkimi krokami.
Już 3 września 2020 roku poznamy laureatów!

Wyniki konkursu podane zostaną poprzez opublikowane na stronach internetowych Związku Szkółkarzy Polskich oraz Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE.

W ramach promocji zgłoszonych do konkursu roślin, swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, w ramach głosowania mailowego. Ogrodnicy i miłośnicy roślin oddadzą swój głos w ramach plebiscytu zorganizowanego na facebooku i  instagramie.

W tym roku po raz pierwszy rośliny Konkursu Roślin Nowości zostaną zaprezentowane na posterowej wystawie plenerowej w Ogrodach Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie. 
Fotografie 20 zgłoszonych roślin będzie można oglądać od 28 sierpnia do 30 września. 
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp do ogrodu w godzinach 10.00-21.00. 

Ekspozycja powstała we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie. 

 

Organizatorzy Konkursu Roślin Nowości:

baner zieleń to życie online