23 stycznia 2024

Polskie wspólne stoisko na targach IPM Essen 2024

Podziel się!

Targi IPM Essen gromadzą przedstawicieli branży ogrodniczej z całego świata, z tego względu na wydarzeniu nie mogło zabraknąć polskiej reprezentacji. Wśród wystawców z kraju z pewnością wyróżni się wspólne stoisko pod patronatem Związku Szkółkarzy Polskich. Jego organizatorzy będą promować krajową branżę szkółkarską i swoje działania pod marką ZIELEŃ TO ŻYCIE - corocznych targów, które odbędą się w Warszawie na początku września. W dniach 23 do 26 stycznia 2024 roku na polskim stoisku w Essen zaprezentowane zostaną również oferty indywidualnych szkółek, które zamierzają umocnić swoją pozycję na rynku międzynarodowym, ale również tych – po raz pierwszy prezentujących ofertę na targach IPM.

Wspólne polskie stoisko IPM Essen 2024

Główne stoisko Hala 6, stoisko 6E33

Hala 6, stoisko 6F35

Hala 6,  stoisko 6F37

ZWIĄZEK SZKÓŁKARZY POLSKICH (ZSzP)

Związek Szkółkarzy Polskich (ZSzP) powstał w 1991 roku. Od ponad 30 lat organizuje Międzynarodowe Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE, a także seminaria i konferencje, promując ideę zieleni oraz roślin jako istotnego elementu ludzkiej egzystencji.  Prowadzi stronę www.e-katalogroslin.pl  – wyszukiwarkę i profesjonalne internetowe źródło wiedzy o ponad 9000 gatunkach i odmianach roślin. ZSzP wydaje Biuletyn Szkółkarski, Katalog Szkółek, uczestniczy w międzynarodowej kampanii "Więcej Zielonych Miast w Europie" (More Green Cities for Europe). ZSzP jest członkiem AIPH, ENA (European Nursery Stock Association), Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych (PSCO) oraz partnerem Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu (SAK) oraz innych organizacji działających w zielonej branży.
Osoba kontaktowa: Grzegorz Falkowski

CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. sp. komandytowa

Oprócz tradycyjnie prezentowanej oferty najwyższej jakości powojników i pnączy (zarówno młodzieży jak i roślin gotowych do sprzedaży) sprzedawanych pod marką Clematis The Source of Good Climbers i nowych odmian powojników z programu hodowlanego Szczepana Marczyńskiego, w czasie targów IPM Essen 2024 zaprezentują nową ofertę krzewów owocowych i ozdobnych oraz traw i bylin, które sprzedają pod znakiem handlowym More Than Flowers, More Than Leaves i More Than Fruits. Nowa oferta jest skierowana przede wszystkim do sklepów ogrodniczych i sieci handlowych.
Osoba kontaktowa: Paweł Marczyński

Szkółka BRACIA DĘBSCY

Szkółka oferuje drzewa i krzewy iglaste oraz liściaste, jak również byliny i trawy, które produkowane są na łącznej powierzchni 200 hektarów. Ponad 50% produkcji jest eksportowane na wymagające rynki europejskie m.in. do Szwecji, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii.
Osoba kontaktowa: Tomasz Dębski

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych IGLAK

Szkółka specjalizuje się w produkcji materiału iglastego w gruncie. Jednym z jej atutów jest wyjątkowe położenie, pomiędzy Warszawą, a Łodzią (w samym centrum Polski) oraz w najwyższym punkcie zachodniego Mazowsza (210 m n.p.m.), co sprzyja produkcji roślin hartowanych, odpornych na trudne warunki.
Osoba kontaktowa: Patryk Wójcik

Szkółka SZMIT

Oferuje szeroki asortyment materiału szkółkarskiego w pojemnikach: drzewa ozdobne, krzewy, pnącza, byliny, rośliny tarasowe i sadownicze (dla konsumentów). Oferują ponad 1,5 tys. gatunków i odmian w ciągłej sprzedaży, w tym odmiany własnej hodowli. W każdym sezonie oferują ponad 100 nowości. Obok swojej szkółki prowadzą ogród pokazowy z około 7 000 gatunków i odmian roślin. Jest to jedna z największych prywatnych kolekcji w Europie. Szkółka SZMIT jest znanym polskim eksporterem materiału szkółkarskiego.
Osoba kontaktowa: Bronisław Szmit

SUTKOWSCY Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych

Ta zorientowana na eksport szkółka specjalizuje się w uprawie drzew iglastych w gruncie. Jej flagowymi produktami są: Thuja occidentalis 'Smaragd' i 'Smaragd' PREMIUM, T. occidentalis 'Brabant', Picea pungens, Pinus mugo. Oferuje również inne krzewy iglaste i liściaste oraz drzewa parkowe i alejowe. Szczególną pozycję w asortymencie stanowią również rośliny szczepione, solitery i formy "bonsai".
Osoba kontaktowa: Michał Sutkowski

POLSKA BORÓWKA Sp. z o .o.

Firma produkuje materiał szkółkarski, a także owoce borówki kamczackiej i jagody kamczackiej. Ponadto zajmuje się wdrażaniem systemów jakości (Integrated Plant Production, HACCP, GLOBALG. A.P., BRC) oraz usługami doradczymi w zakresie uprawy roślin jagodowych.
Osoba kontaktowa: Agnieszka Gdela

CERES INTERNATIONAL Sp. z o.o.

CERES oferuje różnorodne środki produkcji dla ogrodnictwa. Jej sztandarowym produktem jest podłoże z włókna kokosowego, oczyszczone za pomocą własnej technologii. Dzięki bezpośrednim zakupom komponentów z krajów takich jak Sri Lanka oraz stałej współpracy z dostawcami, Ceres Int. oferuje korzystne ceny wysokiej jakości podłoży zgodnych z normami RHP.
Osoba kontaktowa: Michal Stuchlik

ZIELEŃ TO ŻYCIE – rekomendacja AIPH oraz kongres w Warszawie

Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE, które odbędą się w dniach 5-7 września 2024, uzyskały rekomendację Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych (AIPH) – znanej na całym świecie organizacji zawodowej, w której Polskę reprezentuje Związek Szkółkarzy Polskich. W efekcie, w 2024 roku w Warszawie odbędzie się coroczny kongres AIPH, połączony z 31. edycją Międzynarodowych Targów Roślin, Techniki Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE.

Wraz z rekomendacją AIPH targi zyskały dodatkowy prestiż oraz poszerzyły grono międzynarodowych gości o uczestników kongresu. W związku z tym, ZIELEŃ TO ŻYCIE jeszcze mocniej wpisze się w działania i wartości "Green City", promowane przez AIPH oraz Związek Szkółkarzy Polskich i jego komórkę operacyjną  - Agencję Promocji Zieleni.

ZIELEŃ TO ŻYCIE ponownie przyciągnie uwagę tysięcy zwiedzających, zapewni im ofertę wystawców, w tym nowości roślinne oraz program edukacyjny, w którym nie może zabraknąć m.in. takich wydarzeń towarzyszących jak Konferencja Mocno Zielone Miasto, która już po raz 25. odbędzie się podczas targów. Jest to spotkanie cieszące się dużym uznaniem i popularnością, nie tylko wśród członków branży.  

Synergia będzie tematem przewodnim ZIELEN TO ŻYCIE 2024 – informuje dyrektor targów Joanna Filipczak. Podkreśla, że termin ten odnosi się nie tylko do działań dotyczących różnych sektorów w ramach zielonej branży, ale także do „przekraczania granic" i zbliżania się do siebie biznesów (np. budowlanych), które nie mają bezpośredniego związku z roślinami, ale to właśnie zmiana ich sposobu myślenia może być kluczowa dla popytu na zieleń.

Synergia i współpraca to także słowo klucz w odniesieniu do polskiego stoiska w Essen, którego gospodarzem jest Związek Szkółkarzy Polskich, z nowym prezesem Andrzejem Kujawą, który z przyjemnością informuje o ciągłym rozwoju polskiego sektora szkółkarskiego.