2 sierpnia 2016

SCORPION 325 SC - SKUTECZNY FUNGICYD Z REJESTRACJĄ NA SZKÓŁKI

Podziel się!

Z dniem 21 lipca b.r. w ramach zastosowań małoobszarowych został dopuszczony do stosowania w szkółkach roślin ozdobnych preparat SCORPION 325 SC. Jest to środek z grupy fungicydów zwalczający m.in. mączniaka prawdziwego, rdze, plamistości liści oraz patogeny glebowe. Działanie fungicydu SCORPION 325 SC jest oparte na dwóch substancjach czynnych: difenokonazolu oraz azoksystrobinie skutecznie zwalczających wiele patogenów wywołujących choroby występujące na bardzo licznych gatunkach i rodzajach roślin uprawianych w szkółkach w Polsce i Europie.

SCORPION 325 SC jest środkiem przeznaczonym do stosowania przez użytkowników profesjonalnych zapobiegawczo i w zwalczaniu chorób powodowanych przez grzyby w uprawach i zastosowaniach małoobszarowych m.in. w szkółkach roślin ozdobnych. Środek działa powierzchniowo i systemicznie. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego stosowania: 1,0 l/ha. Termin stosowania: zapobiegawczo lub natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów choroby. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Minimalny odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni. Zalecana ilość wody: 300-1200 l/ha. Zalecane opryskiwanie średniokropliste.

W wyniku podjętej współpracy z producentem środka, firmą Syngenta Polska Sp. z o.o., dzięki profesjonalnemu podejściu i chęci wyjścia naprzeciw problemom związanym z ochroną uprawianych roślin polscy szkółkarze otrzymali skuteczny środek pozwalający uzyskiwać najwyższej jakości, zdrowy materiał szkółkarski. Wobec malejącej liczby pestycydów zarejestrowanych nie tylko w szkółkarstwie, ale w całym rolnictwie, udostępnienie preparatu SCORPION 325 SC do ochrony szkółek jest istotnym osiągnięciem, którego bez współpracy i życzliwości ze strony zarządu Syngenta Polska sp. z o.o. nie udałoby się osiągnąć.