19 sierpnia 2022

Tam, gdzie bije puls zielonej branży 29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

Podziel się!

Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

1-3 września 2022 r., EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Już 1 września rozpoczynają się w Warszawie najbardziej zielone w naszej części Europy targi ogrodnicze, które w 1993 r. zapoczątkowały misję popularyzowania szkółkarstwa – drzew, krzewów, bylin, pnączy – i  nieprzerwanie ją realizują. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – zapraszają wszystkich uczestników zielonej branży i sektorów siostrzanych na 29. Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, która odbędzie się w dniach 1-3 września, w tradycyjnej lokalizacji, czyli w EXPO XXI Warszawa, pod hasłem „Naturalnie!”. W targach weźmie udział 156 wystawców z 9 krajów (poza Polską są to: Belgia, Dania, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Włochy, USA). Ponad 64% wystawców pokaże materiał roślinny – głównie szkółkarski, ozdobny i owocowy. Goście wystawy mogą się także spodziewać ekspozycji produktów i usług z zakresu: techniki i technologii dla szkółkarstwa i terenów zieleni (podłoża, nawozy, środki do ochrony i pielęgnacji roślin, narzędzia, maszyny, doniczki, opakowania, etykiety), wsparcia sprzedaży, dekoracji i wyposażenia ogrodów (artykuły dekoracyjne, ceramika, elementy małej architektury, meble), publikacji branżowych (książki, czasopisma).

Zapraszamy wszystkich profesjonalistów chcących odwiedzić wystawę czy wziąć udział w ciekawym programie towarzyszącym targom do rejestracji.

Naturalnie!

Hasło nadchodzącej edycji targów jest krótkie, ale wymowne. Można je interpretować na różne sposoby, mając na uwadze naturę, którą zapewniają rośliny, ogrody, tereny zieleni, czy też naturalną konieczność otaczania się przyrodą, a wreszcie – oczywistą potrzebę odwiedzenia wystawy, będącej obowiązkowym punktem w kalendarzu imprez ogrodniczych. – Spotykamy się na początku września w Warszawie? – Naturalnie!

Nowości - siła napędowa branży

 W tej części Europy tylko na „Zieleń to Życie” można zobaczyć tak bogaty asortyment roślin do ogrodów i na tereny zieleni. Wszystko – w pełnej krasie, w okresie wegetacji. Nic więc dziwnego, że Konkurs Roślin Nowości stał się nieodłącznym elementem targów, przez lata nabrał prestiżu, dodatkowo wyróżniając ją spośród innych branżowych wydarzeń i wzmacniając jej marketingowy przekaz. Już 1 września, podczas inauguracji wystawy, dowiemy się które rośliny z 32 zgłoszonych zostaną uhonorowane przez międzynarodowe jury złotem, srebrem i brązem. Na pewno jak zawsze przykuwają szczególną uwagę zwiedzających, zwłaszcza że prezentacja medalistek jest zlokalizowana w centralnym punkcie targów i będą stanowić motyw przewodni relacji podsumowujących wydarzenie.

Dla hobbystów

Szeroka publiczność, która przybędzie na wystawę 3 września, również może liczyć na atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, pt. ,,Ogrodowe spotkania”. Będą to wykłady i prezentacje, które dają praktyczną wiedzę, a także porady fachowców przeznaczone dla właścicieli ogrodów i miłośników roślin.

Wszyscy zwiedzający będą mogli w ciągu trzech dni skorzystać z oferty handlowej kiermaszu roślin (na terenie zewnętrznym targów) – z rarytasami i ciekawostkami prosto od producentów.

Seminarium WIEDZA DLA HANDLU I PRODUCENTÓW

Spotkanie, które odbędzie się 1 września i podejmie tematykę aktualną zarówno dla producentów jak i osób zajmujących się sprzedażą w centrach ogrodniczych. Erwin Meier-Honegger, znakomity szwajcarski ekspert w dziedzinie handlu detalicznego, odpowie na pytanie, w jakim kierunku w dobie cyfrowej może pójść zarządzanie centrami ogrodniczymi i ich rozwój. Właścicieli firm – zajmujących się czy to produkcją, czy sprzedażą – z pewnością zainteresuje temat przekazywania przedsiębiorstwa następcom. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, czego się wystrzegać, jak się do tego procesu przygotować? Na te i inne pytania odpowie Paweł Nowak z Krajowej Izby Doradców Sukcesyjnych. Dla przedsiębiorców poszukujących nowych rynków zbytu interesujące na pewno będą informacje na temat możliwości eksportowych rynku brytyjskiego przekazane przez Matthew Mein.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem seminarium oraz rejestracji na wydarzenie.

Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO

Zaplanowana na 2 września, a przeznaczona dla architektów krajobrazu, wykonawców projektów zieleni i urzędników miejskich, zajmie się w tym roku przede wszystkim kwestiami, jakie niesie hasło wystawy „Naturalnie!”. Czy jesteśmy w stanie zminimalizować ingerencję w zastane ekosystemy? W jaki sposób kształtować zieleń miejską, by wykorzystać potencjał terenu? Jak pogodzić nasze poczucie estetyki z naturalnością np. chwastów? Temat „Naturalne nasadzenia bazujące na dynamicznych ekosystemach i potencjale miejsca” omówi przedstawicielka Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu Katarzyna Kobierska. Interesująco zapowiada się również debata ekspertów pt. „Przygotowanie procesu inwestycyjnego – inwestor, projektant, wykonawca”, w której przedstawiciele trzech segmentów realizacji projektów zieleni postarają się wspólnie zdiagnozować problemy i wyzwania odnoszące się do tego procesu.

Bardzo interesująco zapowiada się również debata ekspertów pt. „Przygotowanie procesu inwestycyjnego – inwestor, projektant, wykonawca”, podczas której przedstawiciele trzech segmentów realizacji projektów zieleni postarają się wspólnie zdiagnozować problemy i wyzwania odnoszące się do tego procesu oraz znaleźć rozwiązania usprawniające pracę wszystkich stron. Spotkanie poprowadzi Marzenna Gronczewska – Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni i Pielęgnacji Drzew, Rzeczoznawca Budowy i Pielęgnacji Terenów Zieleni, Designer terenów zieleni, a w dyskusji wezmą udział: Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Kamila Nowocin, Zastępca Dyrektora ds. Utrzymania Terenów Zieleni, Zarząd Zieleni m.st Warszawy, Marcin Brataniec, eM4. Pracownia Architektury z Krakowa oraz reprezentujący firmę  AG-COMPLEX – Marcin Sitarski, Zastępca Dyrektora ds. Zieleni i dr Tomasz Samsel, Dyrektor ds. Budowy Terenów Zieleni.

Nie zabraknie także tematów roślinnych jak przystało na wydarzenie organizowane pod egidą Związku Szkółkarzy Polskich – Magdalena Siewruk-Szmit zaprezentuje umiejętnie zastosowaną zieleń na przykładzie Ciechanowa.

Gościem specjalnym konferencji, który wystąpi w ramach programu Green Cities Europe (Zielone Miasto Europy), będzie Martha Schwartz – światowej sławy amerykańska architektka krajobrazu, gorąca orędowniczka stosowania zieleni jako czynnika ograniczającego zmiany klimatu i ich skutki oraz wprowadzania zrównoważonego rozwoju do zieleni publicznej. Tytuł jej prelekcji to „Miasta przyszłości i krajobraz miejski”. Więcej o tym co jest dla niej i jej zespołu najważniejsze w projektowaniu terenów zieleni, czym się kierują, do czego zmierzają i jak postrzega rolę architekta krajobrazu w tworzeniu współczesnych miast opowiada w wywiadzie.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem konferencji oraz rejestracji na wydarzenie.