25 marca 2015

VII Konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską

Podziel się!

VII Konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską

W dniach 7-8 maja b.r. w Szczecinku odbędzie się VIII konferencja Zarządzanie Zielenią Miejską. Jeden z tematów konferencji przygotowany przez Związek Szkółkarzy Polskich będzie poświęcony doborowi, prowadzaniu i pielęgnacji drzew na obszarach miejskich. Poprzedzi go krótka prezentacja najnowszych narzędzi Związku Szkółkarzy Polskich służących pozyskiwaniu wiedzy o roślinach. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje oraz zaproszenie organizatora do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Zapraszamy na VIII edycję konferencję Zarządzanie Zielenią Miejską, tym razem organizujemy ją w Szczecinku. To pełne uroku miasto położone w północno-zachodniej części Polski, wśród lasów i jezior. Szczecinek stawia na aktywny wypoczynek poprzez liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. Znajduje się tam też najdłuższy na świecie wyciąg do nart wodnych. Stworzona została sieć wypożyczalni rowerów, riksz, a po jeziorze Trzęsiecko kursują tramwaje wodne i wodne taksówki. Na brzegu jeziora czekają piękne miejsca do rekreacji i wypoczynku np. „Mysia Wyspa”. Uwagę przyciągają również alejki pięknego Parku Miejskiego z wieloma gatunkami drzewostanu rodzimego oraz egotycznymi oazami roślin i drzew. Spośród licznych drzew wyróżniają się pomniki przyrody. Na uwagę zasługują również 150–letnie dęby szypułkowe. W parku są liczne skwery i rabatki, siłownie pod chmurką a także szlaki rowerowe.

Podczas obrad konferencji zaprezentujemy m.in. tematykę dotyczącą statyki drzew, zastosowania drzew w warunkach ograniczonej przestrzeni miejskiej, praktycznych rozwiązań, nowoczesnych technologii i produktów a ponadto ciekawe inspiracje. W przerwie kawowej zaprezentowane zostaną urządzenia i technologie (m. in. pokaz sprzętu, Pumptrack jako prezentacja idei mobilnego toru rowerowego, zielona wiata parkowa, zielony przystanek itp.).

Wzorem poprzednich lat podczas konferencji zostaną przedstawione zalety oraz wady zarządzania, a także przepływu finansów na utrzymanie zieleni publicznej w wybranych miastach Polski z uwzględnieniem zmniejszających się przychodów i jednocześnie rosnących oczekiwań społecznych.

Jednym z bardzo ciekawych punktów spotkania będzie sesja plenerowa, w trakcie której zwiedzimy wybrane tereny zieleni Szczecinka oraz ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy (http://www.zszp.pl/?id=206&klucz=41&lang=1).

Na zakończenie VIII konferencji wśród Uczestników spotkania rozlosowany zostanie wysokościomierz SUUNTO PM-5/1520. Regulamin losowania dostępny jest na stronie www.dendros.pl

 

W programie rejs statkiem po jeziorze Trzęsiecko. 

DO KOŃCA MARCA NIŻSZA CENA!

Zapraszamy serdecznie do udziału i wymiany poglądów!

Więcej szczegółów pod linkiem:

http://dendros.pl/ogolne/zarzadzanie-zielenia-miejska.html

szkolenia@dendros.pl tel. 61 307 40 53