28 września 2018

26. MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA ZIELEŃ TO ŻYCIE

Podziel się!

6-8 września 2018 r.

Expo XXI WARSZAWA, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie

Wrześniowa data

Kolejna 26. edycja tym razem we wrześniu – od czwartku do soboty – 6-8 września. Liczymy, że przesunięcie w kalendarzu na wrzesień pozwoli na zyskanie nowych odwiedzających, którzy ze względu na wakacyjny czas lub kolizję z rozpoczęciem roku szkolnego nie zawsze znajdowali możliwość dotarcia do nas. Aktualnie wystawcy zamówili 80% ubiegłorocznej powierzchni w halach 1 i 3. Pozyskujemy kolejnych uczestników zarówno do części Zieleń to życie jak Flower Expo Polska. Informacje o uczestniczących w targach firmach możecie Państwo śledzić na naszej stronie internetowej i facebooku, gdzie na bieżąco umieszczamy loga wystawców.

Kolekcja korzyści

Hasło tegorocznej edycji Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE, to „kolekcja korzyści”. Przede wszystkim mówi o wielu korzyściach, jakie wnosi ze sobą zieleń, ogród i otaczanie się roślinami, ale także nawiązuje do samej pasji kolekcjonowania, która jest udziałem wielu konsumentów – właścicieli ogrodów. Lista korzyści jest długa, a waga każdej z nich różna dla każdego z nas. Chcielibyśmy, żeby pokazać ich jak najwięcej, zapraszając tym samym do zaangażowania i dialogu uczestników wystawy.

A oto niektóre z korzyści, wg których możecie Państwo zbudować przesłanie dla zwiedzających i zyskać ich uwagę.

 • zmienność i uroda roślin, zmienność przyrody,
 • bioróżnorodność,
 • zdrowie i odreagowanie stresu,
 • relaks i ruch na powietrzu,
 • własne plony,
 • miejsce spotkań,
 • pozytywne emocje – satysfakcja,
 • pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu,
 • wiedza i rozwój zmysłu obserwacji i pamięci,
 • filtrowanie, schładzanie i oczyszczanie powietrza i inne ekologiczne funkcje,
 • korzyści ekonomiczne – prestiż i zwiększenie wartości nieruchomości.

Zapraszamy zatem wystawców do przedstawienia własnej interpretacji tego hasła w aranżacji stoiska.

Co się będzie działo?

Pojawi się nowy segment pod nazwą „Horti Flower Show – zaopatrzenie produkcji kwiaciarskiej” prezentujący sadzonki kwiatów, roślin balkonowych rabatowych, a także bylin skierowany do ogrodników i szkółkarzy. Grupa firm dostawców takiego asortymentu zdecydowała się na wspólne wystąpienie (niektórzy po raz pierwszy). Wyspowe stoisko podzielone na indywidualne ekspozycje zobaczyć będzie można w hali 3. W czwartek odbędzie się też seminarium dla producentów zorganizowane prze grupę Horti Flower Show. Szczegóły wkrótce.

Inne punkty programu do konferencja Mocno Zielone Miasto dla zieleni miejskiej w piątek, seminarium dla handlu ogrodniczego – także w piątek, warsztaty dla architektów krajobrazu - w czwartek i piątek.

Gościem specjalnym Dnia Architekta Krajobrazu będzie Niek Roozen – holenderski architekt krajobrazu – dyrektor zarządzający Niek Roozen Ltd, oraz Landscape Design Shenyang Ltd. w Shenyang.

Niek Roozen - architekt krajobrazu od 1974 roku. Wraz z zespołem projektuje parki miejskie, wystawy ogrodnicze i parki tematyczne w kraju i za granicą. Był głównym architektem Światowej Wystawy Ogrodniczej Floriade 2002 w Holandii, na której wprowadzano filozofię Green City wykorzystującą pozytywny wpływ roślin na poprawę środowiska w miastach.

Dorobkiem Nieka jest Central Green Park w Shanghai World EXPO 2010, wiele projektów w mieście Shenyang, w tym głównej osi Hunnan (4 km długości), Baita Park, Olympic Sports Park Hun River i Shenyang Mozi Mountain Park, Park podmokłych jezior Xiu i Park Narodowy Las Shenyang.

Nasz gość będzie miał prezentację podczas konferencji w sobotę, a w piątek poprowadzi warsztaty dla kameralnej grupy.