14 czerwca 2021

Konkurs Roślin Nowości 2021 - zgłoszenia

Podziel się!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Konkursie Roślin Nowości, organizowanym w ramach ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE! Jest to konkurs dla wszystkich firm, które chcą popularyzować i promować swoje rośliny – hodowców i  szkółkarzy, wprowadzających nowe odmiany na rynek.

Celem konkursu jest szeroka promocja nowych, interesujących i o dużym potencjale handlowym drzew, krzewów, pnączy i bylin. W tym roku po raz kolejny rośliny zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, a swojego laureata wybiorą także przedstawiciele mediów branżowych, poprzez głosowanie mailowe, oraz ogrodnicy i miłośnicy roślin, w plebiscycie organizowanym na Facebooku i/lub Instagramie.

Udział w konkursie związany jest z szeroką promocją samych nowości i zgłaszających je firm. Rośliny i ich opisy wraz z informacją o podmiocie zgłaszającym roślinę do konkursu są:

Informacja o nagrodzonych i wyróżnionych roślinach zostanie:

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, za nowości uważa się nowe taksony, które zostały wprowadzone do produkcji i/lub są sprzedawane w Polsce nie dłużej niż 5 lat. W konkursie nie mogą brać udziału odmiany, które pojawiły się już w poprzednich edycjach. Rośliny do konkursu mogą zgłaszać uczestnicy Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA oraz osoby nie biorące udziału w Wystawie. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacja znajdują się w regulaminie konkursu.

Zdjęcia i  informacje o zgłaszanych roślinach będą także przekazywane mediom i szeroko publikowane w sieci, stąd potrzebne są przynajmniej 3 zdjęć w wysokiej rozdzielczości wraz ze zgodą na ich publikację oraz wyczerpujące opisy roślin. 

Zgłoszenie nowych odmian do Konkursu odbywa się na podstawie Internetowego Formularza wypełnionego odrębnie dla każdej odmiany, do której link znajdziecie Państwo poniżej.

Organizatorzy Konkursu Roślin Nowości:

 

Archiwum Konkursu Roślin Nowości: