KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI

O Konkursie
Lista roślin konkursowych 2008-2020
KRN 2021
KRN 2020
KRN 2019
KRN 2018
KRN 2017
KRN 2016
KRN 2015
KRN 2014
KRN 2013
KRN 2012
KRN 2011
KRN 2010
KRN 2009
KRN 2008

Lista roślin konkursowych

Nazwa rośliny - (skrócona nazwa Zgłaszającego) - rok - nagroda

Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ PBR - (NOWACZYK) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Abies koreana 'Forest Child' syn. 'Agisz' - (NOWACZYK) - 2019

Acer ‘Ample Surprise’ - (BOMER) - 2014

Acer ORIENTALIA ® ‘Minorient’ - (MINIER ) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Acer platanoides ‘Frisine’ - (MARTELAER) - 2010

Acer platanoides ‘Paldiski - (SZMIT) - 2010

Acer platanoides 'Golden Globe' - (NOWACKI) - 2008

Acer platanoides 'Warmia'  - (GURSZTYN) - 2019 - ZŁOTY MEDAL

Acer rubrum REDPOINTE® ‘Frank Jr’ PBR - (MINIER) - 2020

Acer tatricum ‘Hot Wings’ - (GRĄBCZEWSCY) - 2011

Actinidia arguta ‘Chang Bai Giant’ - (CLEMATIS) - 2018

Actinidia arguta 'Bingo' PBR - (CLEMATIS) - 2015

Actinidia arguta Scarlet September Kiwi ® ‘Mirzan’ - (CLEMATIS) - 2015

Actinidia arguta VitikiwiTM  - (CLEMATIS ) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Actinidia arguta HOKEY POKEY® - (CLEMATIS) - 2020 - ZŁOTY MEDAL

Actinidia chinensis ‘Minkigold' PBR - (MINIER) - 2012

Actinidia kolomikta 'Vitakola' PBR - (CLEMATIS) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Agastache 'Morello' PBR - (PANEK) - 2019

Ajuga reptans ‘Black Scallop - (PANEK) - 2010

Ajuga reptans 'Gold Chang' PBR  - (VITROFLORA) - 2019 - SREBRNY MEDAL

Ajuga tenorii Princess Nadia 'Piotrek01'PBR - (PLANTLINE) - 2018 - BRĄZOWY MEDAL

Alstroemeria INDIAN SUMMER ® ‘Tesronto’ PBR - (CLEMATIS) - 2020 - WYRÓŹNIENIE

Astilbe Color Flash 'Beauty of Ernst' - (OGRODY O ZIELONYCH PROGACH) - 2017 - ZŁOTY MEDAL

Astilbe 'Nikky' - (GRĄBCZEWSCY) - 2008

Astrantia major ‘Star of Magic’ PBR - (GODLEWSKI) - 2016

Berberis ‘Pola’ - (TOMŻYŃSKI) - 2014

Berberis ×media 'Dual Jewel' PBR  - (HOMA) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Berberis 'Red Tears' - (KRYT) - 2008

Berberis thunbergii ‘Golden Dream’ PBR - (ACROCONA ) - 2013

Berberis thunbergii ‘Inspiration’ - (LEENDERS) - 2014

Berberis thunbergii ‘Natasza’ PBR - (KUROWSCY) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Orange Dream’ PBR - (ACROCONA ) - 2013

Berberis thunbergii ‘Orange Ice’ PBR - (WAŻYŃSKI) - 2016 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Red Torch’ cov - (MINIER) - 2011

Berberis thunbergii ‘Ruby Star’ PBR - (WAŻYŃSKI) - 2016

Berberis thunbergii 'Diabolicum' - (SZMIT) - 2008

Berberis thunbergii Golden Horizon 'Hoho 2' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Berberis thunbergii Golden Ruby 'Goruzam' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Berberis thunbergii 'Orange Sunrise' PBR - (KUROWSCY) - 2015 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii 'Starburst' - (KUROWSCY) - 2008

Berberis thunbergii ‘Anna‘ PBR - (SZEWCZYK) - 2020 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Lime Star‘ PBR - (SZEWCZYK) - 2020

Betula ‘Golden Treasure’® - (LEENDERS) - 2014 - SREBRNY MEDAL

Betula nigra ‘Summer Cascade’ - (WRÓBLEWSCY ) - 2011

Betula pendula ‘Spider Alley' PBR  - (SZMIT) - 2013

Betula pendula Fastigiata Joes 'Jolep1' - (BREEDERPLANTS) - 2018 - SREBRNY MEDAL

Betula pendula Magical Globe ‘Globe’PBR - (KOSTKA) - 2018

Betula utilis ‘Long Trunk’  - (SZMIT) - 2009 - WYRÓŻNIENIE

Buddleja davidii 'Gulliwer' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Buddleja davidii ROCKETSTAR INDIGO® ‘SMNBDBT’ PBR - (KUROWSCY) - 2020 - SREBRNY MEDAL

Buddleja LILAC CHIP 'Valbud3' PBR - (HAJDROWSKI) - 2012

Buddleja LO & BEHOLD 'Blue Chip' PBR - (HAJDROWSKI) - 2010 - BRĄZOWY MEDAL

Buddleja 'Pink Micro Chip' - (HAJDROWSKI ) - 2017 - WYRÓŻNIENIE

Buddleja Purple Chip ‘Purple Haze’ PBR - (HAJDROWSKI) - 2013

Buddleja Purple Splendor 'Hinebud2' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2015

Buxus microphylla 'Rococo' - (KRYT) - 2018

Calluna vulgaris BEAUTY LADIES® ‘Siska’® - (BIELICKI) - 2012

Calluna vulgaris Skyline® ‘Stockholm’ PBR  - (BIELICKI) - 2013

Calluna vulgaris Skyline® ‘Sydney’ PBR  - (BIELICKI) - 2013

Calycanthus ×raulstonii 'Aphrodite' PBR  - (HAJDROWSKI) - 2019

Campsis ×tagliabuana Summer Jazz TM Fire ‘Takarazuka Fresa’ PBR - (OLSZEWSCY) - 2015 - ZŁOTY MEDAL

Carex oshimensis EVEREST 'Fiwwhite' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2014 - WYRÓŻNIENIE

Carex oshimensis 'Evergold' - (BARCIKOWSCY) - 2008

Caryopteris x clandoniensis ‘Sunny Blue’ PBR - (ULIŃSCY) - 2011

Cercic canadensis ‘Pink Pom Poms‘ - (OLSZEWSCY) - 2016 - SREBRNY MEDAL

Cercis canadensis ‘Alley Cat’ - (OLSZEWSCY) - 2018

Cercis canadensis ‘Ruby Falls’ - (OLSZEWSCY) - 2014

Cercis canadensis CAROLINA SWEETHEART 'NCCC1' PBR  - (OLSZEWSCY) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Cercis canadensis Lavender Twist ® 'Covey' - (OLSZEWSCY) - 2015

Cercis canadensis The Rising Sun ‘JN2’ - (OLSZEWSCY) - 2018 - SREBRNY MEDAL

Chaenomeles speciosa ‘Orange Storm’ PBR - (KUROWSCY) - 2017

Chamaecyparis lawsoniana ‘Filip’s Golden Tears' - (PLANTMAR) - 2009

Chamaecyparis lawsoniana ‘Karaca’ - (NOWACZYK ) - 2017 - BRĄZOWY MEDAL

Chamaecyparis lawsoniana 'Drooping Solo' - (NOWACZYK) - 2018

Chamaecyparis nootkatensis 'Klippert' - (PUDEŁEK) - 2008

Chamaecyparis pisifera ‘Blue Planet’ PBR - (Van den DOOL) - 2017

Chelone obliqua PINK TURTLE 'Arturtle' PBR - (HOMA) - 2012

xChitalpa tashkentensis 'Minsum' SUMMER BELLS - (GRĄBCZEWSCY) - 2011

Clematis NINONTM Evipo 052(N) - (HAUBITZ) - 2014

Clematis ‘Beautiful Bride’ - (CLEMATIS ) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Clematis ‘Change of Heart’ PBR - (CLEMATIS) - 2016

Clematis ‘Copernicus’ PBR - (CLEMATIS) - 2016

Clematis ‘Diamond Ball' PBR - (CLEMATIS ) - 2013

Clematis ‘Grunwald’PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis ‘Innocent Blush' PBR - (CLEMATIS ) - 2013

Clematis ‘Kaiser' PBR - (CLEMATIS ) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Clematis ‘Kaśka’ - (CLEMATIS) - 2017

Clematis ‘Krakowiak’ - (CLEMATIS ) - 2011 - ZŁOTY MEDAL

Clematis ‘Królowa Jadwiga’ - (CLEMATIS ) - 2009 - SREBRNY MEDAL

Clematis ‘Lemon Dream' PBR - (CLEMATIS ) - 2013

Clematis ‘Maria Skłodowska Curie’ PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis ‘Morning Sky’ PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis ‘Nina’ - (CLEMATIS) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Clematis ‘Purple Dream' PBR - (CLEMATIS ) - 2013

Clematis ‘Skyfall’ PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis ‘Starburst’ PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis ‘Stefan Franczak’ - (CLEMATIS) - 2014 - ZŁOTY MEDAL

Clematis ‘Sweet Summerlove’ - (CLEMATIS ) - 2011

Clematis ‘Taiga’ PBR - (CLEMATIS) - 2017 - SREBRNY MEDAL

Clematis ‘Vistula’ PBR - (CLEMATIS) - 2010

Clematis ‘Viva Polonia’ PBR - (CLEMATIS) - 2014

Clematis alpina ‘Stolwijk Gold’ PBR Grupa Atragene - (CLEMATIS) - 2010 - BRĄZOWY MEDAL

Clematis 'Mazurek' PBR  - (CLEMATIS) - 2015

Clematis ‘Golden Dream’ PBR - (CLEMATIS) - 2020 - BRĄZOWY MEDAL + WYRÓŻNIENIA DZIENNIKARZY

Coreopsis ‘Ruby Frost’ PBR - (FRYSZKOWSCY) - 2012

Cornus alba BATON ROUGE® ‘Minbat’cov - (ACROCONA ) - 2011

Cornus sanguinea 'Compressa' - (NOWACKI) - 2008

Cornus Venus ® ‘KN30 8’ PBR  - (FRYSZKOWSCY ) - 2017 - WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Corydalis ‘Canary Feathers’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM 251' PBR - (SZMIT) - 2015 - BRĄZOWY MEDAL

Cotinus coggygria ‘Lilla’ PBR - (MINIER) - 2016 - BRĄZOWY MEDAL

Cotinus coggygria FLAMISSIO 'Mincofla20' PBR  - (MINIER) - 2019

Crataegus monogyna ‘Flexuosa’ - (ŁAZUCCY ) - 2011

Cypripedium reginae  - (ZIELONY ZAKĄTEK) - 2019

Delphinium elatum DASANTE BLUE 'Larkspur' - (PANEK) - 2014

Delphinium elatum New Millennium Series ‘New Zealand Mix’  - (DĄBROWSCY) - 2013

Deutzia Yuki Cherry Blossom 'NCDX2' PBR  - (MINIER) - 2017 - WYRÓŻNIENIE

Diervilla ×splendens Diva 'El Madrigal' PBR - (KUROWSCY ) - 2017 - SREBRNY MEDAL

Diervilla rivularis Honeybee 'Diwibru01' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Diervilla sessilifolia COOL SPLASH®  - (MINIER) - 2009

Digitalis ‘Dalmatian Peach’ - (PANEK) - 2014 - WYRÓŻNIENIE

Digitalis 'Pink Panther' - (PANEK) - 2019

Echinacea ‘Butterfly Kisses’ PBR - (PANEK) - 2016

Echinacea ‘Cheyenne Spirit’ - (PANEK ) - 2013

Echinacea 'Delicious Candy' PBR - (PANEK) - 2017

Echinacea 'Delicious Nougat’PBR - (VITROFLORA) - 2018 - BRĄZOWY MEDAL

Echinacea purpurea ‘Lilliput’ - (MILCZYŃSKI) - 2011

Echinacea purpurea ‘Little Angel’ - (MILCZYŃSKI) - 2011

Echinacea purpurea ‘Pow Wow’ Wild Berry - (PANEK) - 2011

Echinacea purpurea 'Kim's Knee High' - (GRĄBCZEWSCY) - 2008

Echinacea ‘Tweety’ PBR - (PIECH) - 2020

Epimedium grandiflorum ‘Purple Pixie’ PBR - (ACROCONA) - 2017

Euonymus fortunei ‘Hein’s Silver’ SILVER CARPET® - (BODNAR) - 2009

Euonymus fortunei ‘Kewensis' - (CLEMATIS ) - 2013

Euphorbia ‘Ascot Rainbow’ PBR - (PANEK) - 2012

Fallopia baldschuanica Summer Sunshine ‘Acofal’ PBR - (CLEMATIS ) - 2013

Festuca 'Miedzianobrody' PBR  - (SŁOWIŃSCY) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Forsythia ×intermedia MIKADOR® ‘Minfor6’ PBR - (MINIER) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Forsythia viridissima CITRUS SWIZZLE® ‘Mc Citrine’ - (FRYSZKOWSCY) - 2011

Fragaria ‘White Dream’ - (HOOGENRAAD) - 2011

Fragaria ×ananassa ’Toscana’ PBR - (PANEK) - 2012

Fragaria ×ananassa Cupido - (PANEK) - 2014

Fragaria ×ananassa Delizz ‘Liza’ PBR - (PANEK) - 2017

Geum ‘Bohema Pink’ PBR - (OGRODY O ZIELONYCH PROGACH) - 2020 - WYRÓŻNIENIA DZIENNIKARZY

Ginkgo biloba ‘Jade Butterfly’  - (DAGLEZJA ) - 2010

Helenium ‘Ranchera’ PBR - (PANEK) - 2016

Hemerocallis EveryDaylily Red Ribs - (PANEK) - 2018

Hemerocallis 'Wassaw Island'  - (MILCZYŃSKI) - 2019

Heptacodium miconioides Tianshan ® 'Minhep' PBR - (MINIER) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Heuchera ‘Afra’ - (FOSZCZKA) - 2011

Heuchera ‘Agata’ - (FOSZCZKA) - 2011

Heuchera ‘Alesia’ - (FOSZCZKA) - 2011

Heuchera ‘Cajun Fire’ - (VITROFLORA) - 2012

Heuchera Caramel’ PBR - (KORDUS) - 2010

Heuchera ‘Cherry Cola’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Heuchera ‘Citronelle’ PBR - (KORDUS) - 2010

Heuchera ‘Creole Night’ - (VITROFLORA) - 2012

Heuchera ‘Delta Dawn’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Heuchera ‘Peach Crisp’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Heuchera ‘Southern Comfort’ PBR - (PLANTPOL ) - 2010 - SREBRNY MEDAL

Heuchera americana ‘Marvelous Marble' - (PANEK) - 2010

Heucherella ‘Solar Eclipse’ - (VITROFLORA) - 2012

Hibiscus ‘Mauvelous’ - (PLANTMAR) - 2009

Hibiscus ‘Pink Resi’ - (MANKEHORST) - 2009

Hibiscus 'Midnight Marvel' - (PLANTPOL) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Hibiscus syriacus BLUE CHIFFON - (BRIANT) - 2008

Hippophae rhamnoides 'Hikul' - (ŁAZUCCY) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining' PBR - (SZMIT) - 2015

Hydrangea anomala Take a Chance® - (CLEMATIS) - 2014

Hydrangea arborescens ‘Hayes Starburst’ - (PLANTMAR) - 2009

Hydrangea arborescens ‘Invincibelle’ SPIRIT - (HAJDROWSKI) - 2011

Hydrangea arborescens CANDYBELLE BUBBLEGUM 'GRHYAR1407' PBR  - (HOOGENRAAD) - 2019

Hydrangea arborescens CANDYBELLE MARSHMALLOW 'GRHYAR1406' PBR  - (HOOGENRAAD) - 2019

Hydrangea arborescens PINK ANNABELLE 'NCHA2' PBR  - (KUROWSCY) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Hydrangea arborescens Ruby Annabelle 'NCHA3'PBR - (HAJDROWSKI) - 2018

Hydrangea macrophylla MAGICAL NOBLESSE ‘Hokomano' PBR - (ACROCONA) - 2012

Hydrangea macrophylla Red Amethyst 'Hokomareda' - (DUET) - 2018

Hydrangea macrophylla You&Me® Miss Saori ‘H2002’ PBR - (HOOGENRAAD) - 2016

Hydrangea macrophylla BELLA PESCHE ‘HORE1644’ PBR - (DUET) - 2020

Hydrangea macrophylla MAGICAL JEWEL ‘HORE140103’ PBR - (DUET) - 2020

Hydrangea paniculata ‘Bombshell’ PBR - (DUET ) - 2010

Hydrangea paniculata ‘Polar Bear’ PBR  - (WRÓBLEWSCY) - 2013

Hydrangea paniculata ‘Polestar’ PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2016

Hydrangea paniculata ‘Wim’s Red’ - (ULIŃSCY) - 2011

Hydrangea paniculata GRAFFITI 'ROU201406'  - (HOOGENRAAD) - 2019

Hydrangea paniculata HERCULES 'GRHP14'  - (HOOGENRAAD) - 2019

Hydrangea paniculata Little Lime® ‘Jane’ PBR - (MINIER) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Hydrangea paniculata LIVING STRAWBERRY BLOSSOM 'LCNO3' PBR  - (DUET) - 2019

Hydrangea paniculata LIVING SUMMER LOVE 'LCNO2' PBR  - (DUET) - 2019

Hydrangea paniculata LIVING SUMMER SNOW 'LCNO5' PBR  - (DUET) - 2019

Hydrangea paniculata MAGICAL CANDLE 'Bokraflame' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2012 - SREBRNY MEDAL

Hydrangea paniculata MAGICAL FLAME 'Bokratorch' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2012

Hydrangea paniculata MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' PBR  - (BREEDERPLANTS) - 2019

Hydrangea paniculata MAGICAL MONT BLANC 'Kolmamon' PBR  - (BREEDERPLANTS) - 2019

Hydrangea paniculata MAGICAL VESUVIO 'KOLMAVESU' PBR - (BREEDERPLANTS) - 2019

Hydrangea paniculata MOJITO 'GRHP10'  - (HOOGENRAAD) - 2019

Hydrangea paniculata SUNDAE FRAISE ® ‘Rensun’ - (MINIER ) - 2010

Hydrangea paniculata LIVING PINK & ROSE ‘LC NO14’ PBR - (DUET) - 2020

Hydrangea paniculata LIVING PINKY PROMISE ‘LC NO12’ PBR - (DUET) - 2020

Hydrangea paniculata LIVING ROYAL FLOWER ‘LC NO6’ PBR - (DUET) - 2020

Hydrangea Runway Bride Snow White ‘USHYD0405’PBR - (PLANTPOL) - 2018 - WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Juniperus communis ‘Goldschatz’ - (GARDEX) - 2010

Juniperus communis var. saxatilis - (GARDEX) - 2010

Juniperus horizontalis ‘Pancake’ - (LEENDERS) - 2012

Juniperus pingii HULSDONK YELLOW® - (BODNAR) - 2009

Juniperus procumbens ‘Kishiogima’ - (GARDEX) - 2010

Laburnum anagyroides YELLOW ROCKET 'LAYR' PBR  - (BREEDERPLANTS) - 2019

Larix ×marschlinsii ‘Grot’ - (GRĄBCZEWSCY) - 2011

Leucanthemum ‘Laspider’ - (PANEK) - 2012

Leucanthemum BROADWAY LIGHTS ® 'Leumayel' PBR - (PANEK) - 2010

Liriodendron tulipifera ‘Edward Gursztyn’ PBR - (GURSZTYN) - 2010 - ZŁOTY MEDAL

Lycium barbatum Amber Sweet Goji® - (CLEMATIS) - 2016

Lycium barbarum ‘Sweet Lifeberry’ - (GRĄBCZEWSCY) - 2011

Magnolia ‘Genie’ PBR - (ZYMON) - 2013 - SREBRNY MEDAL

Magnolia kobus ‘Isis’ - (SZMIT) - 2014 - ZŁOTY MEDAL

Miscanthus ×giganteus 'Meidl' - (DAGLEZJA) - 2017

Miscanthus sinensis ‘Apache’ - (FOSZCZKA) - 2011

Miscanthus sinensis ‘Mysterious Maiden’PBR - (DAGLEZJA) - 2014 - SREBRNY MEDAL

Miscanthus sinensis 'Boucle' PBR  - (DAGLEZJA) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL + WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Miscanthus sinesis ‘Memory’ - (DAGLEZJA) - 2016 - ZŁOTY MEDAL

Monarda Bee Pretty - (VITROFLORA) - 2018 - WYRÓŻNIENIE

Monarda didyma 'Pink Lace' PBR - (PANEK) - 2010

Nepeta NEPTUNE 'Bokratune' PBR  - (PANEK) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Ophiopogon planiscapus ‘Black Beard’ - (WRÓBLEWSCY ) - 2011

Panicum virgatum 'Warrior' - (GRĄBCZEWSCY) - 2008

Parrotia persica PERSIAN SPIRE® ‘JLPN01’ PBR - (PIECH) - 2020 - ZŁOTY MEDAL

Parthenocissus quinquefolia ‘Yellow Wall’ - (CLEMATIS ) - 2011

Parthenocissus quinquefolia Kirigami - (MINIER) - 2018

Parthenocissus tricuspidata ‘Diamond Mountains’ (Syn.’Korea’) - (CLEMATIS ) - 2011

Parthenocissus tricuspidata ‘Fenway Park’ - (SZMIT) - 2011

Pennisetum alopecuroides ‘Lady U’ - (SŁOWIŃSCY) - 2016

Pennisetum alopecuroides 'Hameln Gold'PBR - (PANEK) - 2018

Perovskia atriplicifolia LACEY BLUE ‘Lisslitt' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Phlox paniculata 'Narwiański Wir'  - (OGRODY O ZIELONYCH PROGACH) - 2018

Phlox paniculata 'Warsaw Sunrise' PBR  - (OGRODY O ZIELONYCH PROGACH) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Physalis HALLOWEENTM QUEEN® - (Handelskwekerij Exceptio ) - 2011

Physocarpus opulifolius ‘Chameleon’ - (SZMIT) - 2012

Physocarpus opulifolius ANGEL GOLD ® ‘Minange’ PBR - (ULIŃSCY) - 2010

Physocarpus opulifolius Little Angel 'Hoogi016' - (HOOGENRAAD) - 2015 - SREBRNY MEDAL

Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL® ’Donna May’ cov - (MINIER) - 2011 - SREBRNY MEDAL

Physocarpus opulifolius Little joker ‘Hoogi021’ PBR - (HOOGENRAAD) - 2016

Physocarpus opulifolius Midnight ‘Jonight’ - (WRÓBLEWSCY) - 2014

Physocarpus opulifolius TINY WINE GOLD 'SMNPOTWG' PBR - (KUROWSCY) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Physocarpus opulifolius Tiny Wine® ‘Smpotw’ PBR - (MINIER) - 2016

Physostegia virginiana ‘Cristal Peak White’ - (PANEK) - 2010

Picea abies 'Dr Barański' - (BÓR) - 2014

Picea glauca ‘Pendula’  - (NOWACZYK) - 2009

Picea pungens ‘The Blues’ - (TOMŻYŃSKI) - 2012 - ZŁOTY MEDAL

Picea pungens 'Śleszyn' - (WAŻYŃSCY) - 2008 - SREBRNY MEDAL

Pinus densiflora ‘Golden Ghost’ - (NOWACZYK) - 2010

Pinus densiflora ‘Low Glow’ - (NOWACZYK) - 2010

Pinus densiflora ‘Rainbow’ - (NOWACZYK) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Pinus mugo ‘Sherwood Compact’ - (GARDEX) - 2010

Pinus mugo subsp. uncinata ‘Billabong’ - (NOWACZYK) - 2016 - BRĄZOWY MEDAL

Pinus nigra ‘Oregon Green’ - (DAGLEZJA ) - 2010 - SREBRNY MEDAL

Pinus nigra 'Lesisko' - (TOMSZAK) - 2012

Pinus nigra Summer Breeze ‘Aron’PBR - (BREEDERPLANTS) - 2018

Pinus parviflora ‘Beran’ - (NOWACZYK) - 2017

Pinus parviflora ‘Dai-ho’ - (NOWACZYK) - 2012

Pinus parviflora ‘Goldilocks’ - (NOWACZYK) - 2010

Pinus parviflora ‘Shizukagoten’ - (NOWACZYK) - 2011

Pinus parviflora ‘Tanima-no-yuki’ - (NOWACZYK) - 2009

Pinus parviflora 'Gyok-kasen' - (NOWACZYK) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Pinus parviflora 'Ogon Janome' - (NOWACZYK) - 2008

Pinus strobus ‘Green Twist’ - (NOWACZYK) - 2011

Pinus strobus ‘Greg’ - (NOWACZYK) - 2009

Pinus strobus ‘Sea Urchin’ - (NOWACZYK) - 2009

Pinus strobus ‘Tiny Curls’ - (NOWACZYK) - 2010

Pinus thunbergii ‘Ogon’ - (NOWACZYK) - 2009

Pinus thunbergii 'Thunderhead' - (NOWACZYK) - 2008

Platycladus orientalis ‘Smolin’ PBR - (SMOLIN) - 2010

Populus deltoides ‘Purple Tower’ - (WRÓBLEWSCY ) - 2011 - BRĄZOWY MEDAL

Potentilla fruticosa Danny Boy 'Lissdan' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Potentilla fruticosa DOUBLE PUNCH PASTEL 'Mincrero04' PBR  - (MINIER) - 2019

Pseudotsuga menziesii ‘Graceful Grace’ - (DAGLEZJA) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Quercus ‘Monument’  - (SZMIT) - 2009 - ZŁOTY MEDAL

Quercus palustris ‘Green Pyramid’ - (de JONG) - 2014

Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ - (SZMIT) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Querscus robur ‘Posnania’ - (SZMIT) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Rhamnus frangula ‘Fine Line’ - (SZMIT) - 2009

Rhododendron ‘Kazimierz Odnowiciel’PBR - (CIEPŁUCHA) - 2014

Rhododendron ‘Królowa Jadwiga’ PBR - (CIEPŁUCHA) - 2014

Rhododendron ‘Lidia’PBR - (SMOLIN) - 2018

Rhododendron ‘Władysław Jagiełło’ PBR - (CIEPŁUCHA) - 2014 - BRĄZOWY MEDAL

Rhododendron 'Elsie Lee' - (PUDEŁEK) - 2008

Rhododendron 'Pernilla'  - (CIEPŁUCHA) - 2019

Rhododendron XXL ‘Hort02’ PBR - (LEYBAERT ) - 2017

Rhododendron ‘Devin’ PBR - (CIEPŁUCHA-KOWALSKA) - 2020 - ZWYCIĘZCA PLEBISCYTU INTERNETOWEGO

Rhus typhina ‘Tiger Eyes’ - (PLANTMAR) - 2009 - WYRÓŻNIENIE

Robinia 'Anna Irena' PBR  - (SZMIT) - 2019

Robinia viscosa ‘Vik’ - (ARBOEKO) - 2013

Rosa ‘AIRBRUSH’® - (HYŻY) - 2014

Rosa ‘Anisade’ - (HAJDROWSKI) - 2013 - ZŁOTY MEDAL

Rosa ‘Cap Diamant’ DARPELLERIN - (HAJDROWSKI) - 2011

Rosa ‘Jagoda’ Lady Perfume - (HAJDROWSKI) - 2016

Rosa ‘KNIRPS’® - (HYŻY) - 2014

Rosa ‘Snow Pop’ PBR - (HAJDROWSKI) - 2017

Rosa ‘Stadt Rom’ ® PBR - (HAJDROWSKI) - 2012

Rosa Aspirin® Rose ‘Taniripsa’ PBR - (HAJDROWSKI) - 2016

Rosa Blush Pixie® ‘Bozbluspix’ - (LEJA) - 2016 - WYRÓŻNIENIE

Rosa BORNEO ODORE 'Intercomgarf' PBR  - (HAJDROWSKI) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Rosa CAPRICIATM RENAISSANCE®Poulren 024(N) - (HAUBITZ) - 2014

Rosa Frayla® Katarina ‘Bozkatafra’ - (LEJA) - 2016

Rosa Frayla® Natalija ‘Boznatafra’ - (LEJA) - 2016

Rosa 'Horcoexist' STAR PROFUSION - (HAJDROWSKI) - 2010

Rosa MILLY WINTERJEWEL® Bozmillwin - (LEJA) - 2014 - BRĄZOWY MEDAL

Rosa Miss tango (Ania) ‘Wekaltlive’PBR - (HAJDROWSKI) - 2018 - WYRÓŻNIENIE

Rosa Newsflash ‘KENdutch’PBR - (ROSAPLANT) - 2018

Rosa Pope John Paul II 'Jacsegra' PBR - (HAJDROWSKI) - 2015

Rosa rugosa Angelia Purple ‘Minrugo4’PBR - (MINIER) - 2018

Rosa Starlet Melina® - (HAJDROWSKI) - 2014

Rosa Sunshine Babylon Eyes® - (HAJDROWSKI) - 2014

Rosa MAJA BABYLON EYES ‘Intereybabjam’ PBR - (HAJDROWSKI) - 2020 - SREBRNY MEDAL + WYRÓŻNIENIA DZIENNIKARZY

Rosa ZEPETI® ‘Meibenbino’ PBR - (PLANTPOL) - 2020

Rubus fruitcosus ‘Black Cascade’ - (KOŚĆ) - 2016

Rubus idaeus Ruby Beauty Nr7’ PBR - (PANEK) - 2016

Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn.'Flore Pleno') - (KUJAWA) - 2015

Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR - (PANEK) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Salix gracilistyla ‘Mt Aso’ - (SZMIT) - 2016 - SREBRNY MEDAL + WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Salix sachalinensis ‘Golden SunshinePBR - (MINIER) - 2013

Salvia ×sylvestris 'A Little Bit’ PBR - (GODLEWSKI) - 2015

Salvia nemorosa ‘Blue Field’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Salvia nemorosa ‘Deep Blue Field’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Salvia nemorosa ‘Night Field’ PBR - (VITROFLORA) - 2012

Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR - (VITROFLORA) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Salvia nemorosa 'Rose Marvel’PBR - (PANEK) - 2018

Salvia nemorosa BLUE MARVEL ‘Balsalarv’ PBR - (PANEK) - 2020

Sambucus nigra ‘BLACK TOWER 'Eiffel1' - (WRÓBLEWSCY) - 2012

Sambucus nigra ‘Monstrosa’ - (SZMIT) - 2010

Sambucus nigra ‘Obelisk’ PBR - (SZMIT) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Schizophragma hydrangeoides Burst of Light ® - (CLEMATIS) - 2016

Sedum ‘Amber Red’ - (PANEK) - 2012

Skimmia MAGIC MARLOT - (Retail Solutions BV) - 2009

Sorbus ‘Granatnaja’ - (SZMIT) - 2011

Sorbus ‘Rubinovaja’ - (SZMIT) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Sorbus aucuparia ‘Fingerprint’ - (SZMIT) - 2014

Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE - (SZMIT) - 2008 - ZŁOTY MEDAL

Spiraea ×vanhouttei ‘Medeloch’ - (SZMIT) - 2012

Spiraea betulifolia ‘Tor Gold’ PBR - (SZMIT) - 2012 - ZŁOTY MEDAL

Spiraea japonica Little Flame ® ‘Minspil04’  - (MINIER) - 2017

Spiraea x DOUBLE PLAY® BIG BANG ‘Tracy’PBR - (MINIER) - 2014

Symphoricarpos MAGICAL GALAXY ‘Kolmgala’ PBR - (HOMA) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Symphoricarpos MAGICAL SWEET ‘Kolmaswet’ PBR - (HOMA) - 2012

Syringa vulgaris ROSE DE MOSCOW® - (MINIER) - 2009 - BRĄZOWY MEDAL

Syringa x BLOOMERANG®Pink Perfume’PBR - (MINIER) - 2014

Taxus ×media KAZIO 'Komsta1' - (KOMSTA) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Taxus ×media 'Masa' PBR  - (ACROCONA) - 2019

Taxus media ‘Książę’ - (ACROCONA) - 2014

Taxus media ‘Oliwka’ - (ACROCONA ) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Taxus media ‘Stefania’ - (KUROWSCY) - 2011

Thuja occidentalis ‘Bór’ - (BÓR) - 2009

Thuja occidentalis ‘Brobeck’s Tower’ - (ZYMON) - 2009

Thuja occidentalis ‘Golden Rocket’ - (BÓR) - 2010

Thuja occidentalis ‘Jantar’ - (GREEN MARKET) - 2011

Thuja occidentalis ‘Maria’ PBR - (ZYMON) - 2013

Thuja occidentalis ‘Mirjam’ PBR - (FRYSZKOWSCY) - 2012

Thuja occidentalis ‘Ronin’ PBR - (KUBIK) - 2012

Thuja occidentalis 'Amber Glow' - (ZYMON) - 2008

Thuja occidentalis Dark Embers 'Lesdasma' PBR - (SZMIT ) - 2017

Thuja occidentalis JANED GOLD - (KUBIK) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Thuja occidentalis 'Perła'  - (ACROCONA ) - 2008

Thuja occidentalis Sunny Smaragd ’Hoogi023’ PBR - (HOOGENRAAD) - 2016

Thuja occidentalis WATERFIELD - (ZYMON) - 2009

Thuja plicata '4ever' GOLDY - (BODNAR) - 2008

Thuja plicata 'Kager's Beauty' - (NOWACZYK) - 2015

Tilia cordata ‘Green Globe’ - (NOWACKI) - 2009

Tilia platyphyllos ‘Zelzate’ - (MARTELAER) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Vaccinium angustifolium × Vaccinium corymbosum 'Alvar' - (CIEPŁUCHA) - 2015

Veronica spicata ‘Anniversary Rose’ PBR - (PANEK) - 2020

Viburnum plicatum Kilimadnjaro Sunrise ‘JWW5’ PBR - (MILCZYŃSKI) - 2016

Vinca minor ’Evelyn’PBR - (CLEMATIS) - 2014

Weigela All Summer Red ® 'Slingco 1' PBR - (HOOGENRAAD) - 2015

Weigela florida ‘Verweig 3’ PBR MINOR BLACK - (ULIŃSCY) - 2010

Weigela florida ‘Wings of Fire’ PBR  - (WRÓBLEWSCY) - 2013

Weigela florida Lime Monster ‘BRS1’PBR - (SZMIT) - 2018 - ZŁOTY MEDAL

Weigela florida My Monet ® 'Sunset' PBR - (MINIER) - 2015 - WYRÓŻNENIE

 

Ajuga reptans 'Gold Chang' PBR  - (VITROFLORA) - 2019 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Orange Ice’ PBR - (WAŻYŃSKI) - 2016 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii 'Orange Sunrise' PBR - (KUROWSCY) - 2015 - SREBRNY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Anna‘ PBR - (SZEWCZYK) - 2020 - SREBRNY MEDAL

Betula ‘Golden Treasure’® - (LEENDERS) - 2014 - SREBRNY MEDAL

Betula pendula Fastigiata Joes 'Jolep1' - (BREEDERPLANTS) - 2018 - SREBRNY MEDAL

Buddleja davidii ROCKETSTAR INDIGO® ‘SMNBDBT’ PBR - (KUROWSCY) - 2020 - SREBRNY MEDAL

Cercic canadensis ‘Pink Pom Poms‘ - (OLSZEWSCY) - 2016 - SREBRNY MEDAL

Cercis canadensis The Rising Sun ‘JN2’ - (OLSZEWSCY) - 2018 - SREBRNY MEDAL

Clematis ‘Królowa Jadwiga’ - (CLEMATIS ) - 2009 - SREBRNY MEDAL

Clematis ‘Taiga’ PBR - (CLEMATIS) - 2017 - SREBRNY MEDAL

Diervilla ×splendens Diva 'El Madrigal' PBR - (KUROWSCY ) - 2017 - SREBRNY MEDAL

Heuchera ‘Southern Comfort’ PBR - (PLANTPOL ) - 2010 - SREBRNY MEDAL

Hydrangea paniculata MAGICAL CANDLE 'Bokraflame' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2012 - SREBRNY MEDAL

Magnolia ‘Genie’ PBR - (ZYMON) - 2013 - SREBRNY MEDAL

Miscanthus sinensis ‘Mysterious Maiden’PBR - (DAGLEZJA) - 2014 - SREBRNY MEDAL

Physocarpus opulifolius Little Angel 'Hoogi016' - (HOOGENRAAD) - 2015 - SREBRNY MEDAL

Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL® ’Donna May’ cov - (MINIER) - 2011 - SREBRNY MEDAL

Picea pungens 'Śleszyn' - (WAŻYŃSCY) - 2008 - SREBRNY MEDAL

Pinus nigra ‘Oregon Green’ - (DAGLEZJA ) - 2010 - SREBRNY MEDAL

Rosa MAJA BABYLON EYES ‘Intereybabjam’ PBR - (HAJDROWSKI) - 2020 - SREBRNY MEDAL + WYRÓŻNIENIA DZIENNIKARZY

Salix gracilistyla ‘Mt Aso’ - (SZMIT) - 2016 - SREBRNY MEDAL + WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Ajuga tenorii Princess Nadia 'Piotrek01'PBR - (PLANTLINE) - 2018 - BRĄZOWY MEDAL

Berberis thunbergii ‘Natasza’ PBR - (KUROWSCY) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Buddleja LO & BEHOLD 'Blue Chip' PBR - (HAJDROWSKI) - 2010 - BRĄZOWY MEDAL

Cercis canadensis CAROLINA SWEETHEART 'NCCC1' PBR  - (OLSZEWSCY) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Chamaecyparis lawsoniana ‘Karaca’ - (NOWACZYK ) - 2017 - BRĄZOWY MEDAL

Clematis ‘Kaiser' PBR - (CLEMATIS ) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Clematis alpina ‘Stolwijk Gold’ PBR Grupa Atragene - (CLEMATIS) - 2010 - BRĄZOWY MEDAL

Corylus avellana PURPLE UMBRELLA 'JM 251' PBR - (SZMIT) - 2015 - BRĄZOWY MEDAL

Cotinus coggygria ‘Lilla’ PBR - (MINIER) - 2016 - BRĄZOWY MEDAL

Echinacea 'Delicious Nougat’PBR - (VITROFLORA) - 2018 - BRĄZOWY MEDAL

Hippophae rhamnoides 'Hikul' - (ŁAZUCCY) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Hydrangea paniculata Little Lime® ‘Jane’ PBR - (MINIER) - 2013 - BRĄZOWY MEDAL

Miscanthus sinensis 'Boucle' PBR  - (DAGLEZJA) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL + WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY

Nepeta NEPTUNE 'Bokratune' PBR  - (PANEK) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Perovskia atriplicifolia LACEY BLUE ‘Lisslitt' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Physocarpus opulifolius TINY WINE GOLD 'SMNPOTWG' PBR - (KUROWSCY) - 2019 - BRĄZOWY MEDAL

Pinus mugo subsp. uncinata ‘Billabong’ - (NOWACZYK) - 2016 - BRĄZOWY MEDAL

Populus deltoides ‘Purple Tower’ - (WRÓBLEWSCY ) - 2011 - BRĄZOWY MEDAL

Rhododendron ‘Władysław Jagiełło’ PBR - (CIEPŁUCHA) - 2014 - BRĄZOWY MEDAL

Rosa MILLY WINTERJEWEL® Bozmillwin - (LEJA) - 2014 - BRĄZOWY MEDAL

Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR - (PANEK) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Syringa vulgaris ROSE DE MOSCOW® - (MINIER) - 2009 - BRĄZOWY MEDAL

Taxus ×media KAZIO 'Komsta1' - (KOMSTA) - 2012 - BRĄZOWY MEDAL

Thuja occidentalis JANED GOLD - (KUBIK) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Tilia platyphyllos ‘Zelzate’ - (MARTELAER) - 2008 - BRĄZOWY MEDAL

Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ PBR - (NOWACZYK) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Acer ORIENTALIA ® ‘Minorient’ - (MINIER ) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Actinidia arguta VitikiwiTM  - (CLEMATIS ) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Actinidia kolomikta 'Vitakola' PBR - (CLEMATIS) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Alstroemeria INDIAN SUMMER ® ‘Tesronto’ PBR - (CLEMATIS) - 2020 - WYRÓŹNIENIE

Berberis ×media 'Dual Jewel' PBR  - (HOMA) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Betula utilis ‘Long Trunk’  - (SZMIT) - 2009 - WYRÓŻNIENIE

Buddleja 'Pink Micro Chip' - (HAJDROWSKI ) - 2017 - WYRÓŻNIENIE

Carex oshimensis EVEREST 'Fiwwhite' PBR - (WRÓBLEWSCY) - 2014 - WYRÓŻNIENIE

Clematis ‘Beautiful Bride’ - (CLEMATIS ) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Clematis ‘Nina’ - (CLEMATIS) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Deutzia Yuki Cherry Blossom 'NCDX2' PBR  - (MINIER) - 2017 - WYRÓŻNIENIE

Digitalis ‘Dalmatian Peach’ - (PANEK) - 2014 - WYRÓŻNIENIE

Festuca 'Miedzianobrody' PBR  - (SŁOWIŃSCY) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Forsythia ×intermedia MIKADOR® ‘Minfor6’ PBR - (MINIER) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Heptacodium miconioides Tianshan ® 'Minhep' PBR - (MINIER) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Hibiscus 'Midnight Marvel' - (PLANTPOL) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Hydrangea arborescens PINK ANNABELLE 'NCHA2' PBR  - (KUROWSCY) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Monarda Bee Pretty - (VITROFLORA) - 2018 - WYRÓŻNIENIE

Phlox paniculata 'Warsaw Sunrise' PBR  - (OGRODY O ZIELONYCH PROGACH) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Pinus densiflora ‘Rainbow’ - (NOWACZYK) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Pinus parviflora 'Gyok-kasen' - (NOWACZYK) - 2015 - WYRÓŻNENIE

Pseudotsuga menziesii ‘Graceful Grace’ - (DAGLEZJA) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ - (SZMIT) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Querscus robur ‘Posnania’ - (SZMIT) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Rhus typhina ‘Tiger Eyes’ - (PLANTMAR) - 2009 - WYRÓŻNIENIE

Rosa Blush Pixie® ‘Bozbluspix’ - (LEJA) - 2016 - WYRÓŻNIENIE

Rosa BORNEO ODORE 'Intercomgarf' PBR  - (HAJDROWSKI) - 2019 - WYRÓŻNIENIE

Rosa Miss tango (Ania) ‘Wekaltlive’PBR - (HAJDROWSKI) - 2018 - WYRÓŻNIENIE

Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR - (VITROFLORA) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Sambucus nigra ‘Obelisk’ PBR - (SZMIT) - 2013 - WYRÓŻNIENIE

Sorbus ‘Rubinovaja’ - (SZMIT) - 2010 - WYRÓŻNIENIE

Symphoricarpos MAGICAL GALAXY ‘Kolmgala’ PBR - (HOMA) - 2012 - WYRÓŻNIENIE

Taxus media ‘Oliwka’ - (ACROCONA ) - 2011 - WYRÓŻNIENIE

Weigela florida My Monet ® 'Sunset' PBR - (MINIER) - 2015 - WYRÓŻNENIE


WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY: